שני, נובמבר 12, 2018

לוגו - קרדיולוגיה מהלב

גודל גופן: +

צנתור ומניעת אוטם שריר הלב

צנתור כלילי

רבים סבורים כי צנתור והרחבת הצרות בעורק כלילי מונעים אוטם לבבי, אך לא כך הוא. התועלת הצפויה למצונתר מצנתור-התערבותי תלויה באופן חד משמעי בסיבה שהביאה לצנתור:

-צנתור דחוף המבוצע במצב של אוטם שריר הלב -התקף לב במהלכו מחודשת זרימת הדם בעורק החסום, פעולה זו מקטינה את הנזק ללב-כלומר מקטינה את אזור האוטם, וכתוצאה מכך התועלת הצפויה הינה גדולה: הקטנת שעור התמותה והתחלואה הנובעים מאוטם שריר הלב.

-צנתור אלקטיבי, צנתור מתוכנן מראש, אליו מופנה החולה כיון שהברור המרפאתי העלה חשד גבוה למחלה כלילית. במצב זה התועלת שבצנתור ברוב המכריע של המקרים מוגבלת לשיפור סמפטומטי בלבד. כלומר הקלה בתעוקה ולא מניעת תחלואה ותמותה (מניעת אוטם לבבי - התקף לב).

רוב החולים העוברים צנתור שיכים לקבוצה השנייה, כלומר מופנים לצנתור באופן אמבולטורי. אלה מהם הסימפטומטיים-הסובלים מתעוקה, ועוברים הרחבה של הצרות כלילית, ייהנו מהפוגה של כאבים בחזה. אולם יש קבוצת פציינטים המופנים לצנתור למרות שאינם סובלים מתעוקה או מסימפטומים אחרים. הסיבה להפנייתם היא למשל תוצאה של בדיקת מאמץ או של מיפוי לב שבוצעו במסגרת סקר. צנתור יגלה שחלק מפציינטים אלה אינם סובלים מטרשת עורקים משמעותית והם כמובן לא יעברו פעולה התערבותית. אצל אחרים תתגלה הצרות משמעותית שניתנת להרחבה ע"י תומכון, במקרים אלה להרחבת העורק על ידי תומכן תהיה תועלת קטנה בהרבה מאשר במצבים הדחופים.

תועלת רבה תהיה בטיפול בגורמי הסיכון שהביאו להתפתחות טרשת עורקים: עישון, כולסטרול, לחץ דם גבוה, סכרת, השמנה וחוסר פעילות גופנית. טיפול יעיל באלה כן יכול למנוע אוטם לבבי ולהאריך חיים (ראה במאמר כיצד להוריד את הסיכון להתקף לב).

העישון - גול עצמי
תרופות טבעיות תוספי מזון אמת מול אחיזת עיניים
 

תגובות

עדיין לא נרשמה תגובה. אתם מוזמנים להיות הראשונים
Default Blogger
כבר רשום? כניסה
Guest
שני, 12 נובמבר 2018

Captcha Image

/heart-disesase/arrhythmias?task=captcha.generate&no_html=1&tmpl=component&id=1104146

קביעת תורים

קביעת תורים למרפאה
במודיעין וגבעת שמואל
   
או בטלפון 053-9956140

מרפאה במודיעין: 077-8015555
מרפאה בגבעת שמואל: 03-6201055


לזימון תורים פרטיים

ולחוות דעת רפואית משפטית 

053-9956392


אם זהו ביקורך הראשון במרפאה נא להביא במידה ויש:

  • תרשים אקג
  • סיכום בדיקות (מאמץ, אקו, מיפוי וכו)
  • סיכום אשפוז

מניעת מחלות לבמכבי

מבטחי מכבי יכולים לקבוע תור דרך מוקד מכבי ללא הפסקה: 3555* או 1700-50-53-53 או דרך מכבי באינטרנט

רישום לניוזלטר

הרשמו לניוזלטר שלנו ותקבלו עדכונים על מאמרים וחדשות בתחום.