רביעי, נובמבר 21, 2018

לוגו - קרדיולוגיה מהלב

גודל גופן: +

דפיברילטור חצי אוטומטי חיצוני AED) Automated external defibrillators)

AED

דפיברילטור מי שצפה באחד מסדרות הטלוויזיה הרפואיות כגון ER ראה בוודאי אנשים מחוסרי הכרה במצב של דום לב המוחזרים לחיים על ידי רופא המניח על חזה החולה שתי אלקטרודות (כפות), צועק "clear" ומזרים חשמל שמפסיק את הפרעת הקצב ומחזיר את הלב לקצב תקין.

 

המכשיר המחובר לאלקטרודות ומיצר עבורן את האנרגיה החשמלית המועברת לחולה נקרא דפיברילטור. יש שלוש קטגוריות של דפיברילטורים:

1. הדפיברילטור השגרתי אשר בשימוש בתי חולים. מדובר במכשיר משוכלל הדורש מהמפעיל ידע רפואי. המפעיל מחליט האם לתת מכת חשמל ובאיזו עוצמה לשם כך עליו לדעת לזהות הפרעות בקצב הלב לפי רישום א.ק.ג שמספק המכשיר.

2. דפיברילטור אוטומטי (ICD) המורכב בחזה החולה בדומה לקוצב לב. מכשיר זה אוטומטי לחלוטין. בעל יכולת לזהות הפרעת קצב ולתת מכת חשמל ללא צורך בפקודה חיצונית. מכשיר זה הוכח כמציל חיים בחולים המצויים בסיכון גבוה להפרעות קצב חדריות מסכנות חיים.

3. דפיברילטור חצי אוטומטי (AED) מכשיר זה דומה לדפיברילטור השגרתי אך הוא קטן יותר ופשוט להפעלה. למעשה הפעלתו אינה דורשת ידע מוקדם. כל אדם יכול להפעילו על ידי הוראות מוקלטות שמשמיע המכשיר. עם לחיצה על כפתור הפעלת המכשיר הוא מורה לחבר את האלקטרודות לחזה החולה. לאחר מכן הוא מכריז "מבצע אנליזה" לאחר מספר שניות (כאשר אבחן את קצב הלב של החולה) הוא מציע לתת שוק חשמלי לחולה או לא בהתאם למצב. במידה ודרוש שוק על המפעיל לאשר את מתן השוק על ידי לחיצה על כפתור אדום מהבהב על המכשיר. דפיברילטור זה נבדק ונמצא מציל חיים במטוסי נוסעים כאשר הופעל על ידי צוות האויר, ובמועדוני קזינו כאשר הופעל על ידי צוות המועדון.

הדפיברילטור החצי אוטומטי כאמור מיועד להפעלה לאו דווקא על ידי אנשי צוות רפואי, אלא על ידי כל אדם מגיש עזרה. דפיברילטורים כאלה אמורים להיות מוצבים במקומות ציבוריים כגון קניונים, בניני משרדים אצטדיוני ספורט, נמלי תעופה, ספינות תענוגות וכו'.

בארצנו אושר חוק בדצמבר 2007 הקובע כי דפיברילטורים חצי אוטומטיים יוצבו במקומות ציבוריים ובאתרים הומי אדם כגון קניונים, משרדי ממשלה ורשויות מקומיות, נמלי ים ואויר, תחנות מרכזיות של תחבורה ציבורית, רכבות ואניות נוסעים, אצטדיוני ספורט, בתי אבות, בתי כלא, בתי מלון עם מעל 100 חדרים, בריכות שחייה, חופי רחצה, חדרי כושר ומקומות עבודה עם מעל ל 500 עובדים.

דום לב ומוות לבבי פתאומי
חיסון נגד שפעת לסובלים ממחלת לב (או מחלה כרונית אח...
 

תגובות

עדיין לא נרשמה תגובה. אתם מוזמנים להיות הראשונים
Default Blogger
כבר רשום? כניסה
Guest
רביעי, 21 נובמבר 2018

Captcha Image

/heart-disesase/arrhythmias?task=captcha.generate&no_html=1&tmpl=component&id=1111928

קביעת תורים

קביעת תורים למרפאה
במודיעין וגבעת שמואל
   
או בטלפון 053-9956140

מרפאה במודיעין: 077-8015555
מרפאה בגבעת שמואל: 03-6201055


לזימון תורים פרטיים

ולחוות דעת רפואית משפטית 

053-9956392


אם זהו ביקורך הראשון במרפאה נא להביא במידה ויש:

  • תרשים אקג
  • סיכום בדיקות (מאמץ, אקו, מיפוי וכו)
  • סיכום אשפוז

מניעת מחלות לבמכבי

מבטחי מכבי יכולים לקבוע תור דרך מוקד מכבי ללא הפסקה: 3555* או 1700-50-53-53 או דרך מכבי באינטרנט

רישום לניוזלטר

הרשמו לניוזלטר שלנו ותקבלו עדכונים על מאמרים וחדשות בתחום.